24 Kasım 2014 Pazartesi

AYDER-HAZINDAK TELEFERİK PROJESİ ANIMASYON İZLE

Erzurum'a Hemşinli Belediye Başkan Adayı

Ak Parti'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Rize Hemşin kökenli Mehmet Sekmen'i göstereceği yönündeki iddialar kentte 'sessizce' karşılanırken, ilk tepki TEMA Vakfı Erzurum Temsilcisi Işıl Bedirhanoğlu'ndan geldi.

29 Kasım 2013 Cuma 17:31
Bu haber 1240 kez okundu
Erzurum'a Hemşinli Belediye Başkan Adayı
 Ak Parti'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Rize Hemşin kökenli Mehmet Sekmen'i göstereceği yönündeki iddialar kentte 'sessizce' karşılanırken, ilk tepki TEMA Vakfı Erzurum Temsilcisi Işıl Bedirhanoğlu'ndan geldi. Yazılı bir açıklama yapan Bedirhanoğlu, "Dikkate alınmayan bir STK'lı ve Erzurumlu olarak 'Seçin bu insanları' kararına isyan ediyorum" dedi.
 
İstanbul Kartal eski Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in Ak Parti'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceği yönündeki güçlü iddialara ilk tepki TEMA Vakfı İl Temsilcisi'nden geldi. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki Salı günü yapılacak olan partisinin grup toplantısında adayı açıklaması beklenirken, yazılı bir açıklama yapan Bedirhanoğlu, Erzurum'da 'SEÇİN' heyecansızlığına itirazım var" dedi. 14 yıldır TEMA Vakfı'nın etkin bir üyesi ve son 6 yıldır da temsilcilik yaptığını anımsatan Bedirhanoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
 
"BU ŞEHRİN ÜZERİNE ÖLÜ TOPRAĞI SERPMİŞLER"
 
"İlk defa seçim öncesi bu kadar enteresan bir sessizlik var bu şehirde. Önceden birçok partinin Genel Başkanı ya da Genel Başkan Yardımcısı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine adaylarla ilgili fikirlerini sorardı. Milletvekili seçimleriyle ilgili olarak hiçbir zaman yorum yapmadım, Ancak belediye hizmet işidir. Bu hizmette özellikle o şehirde yaşayan insanları ilgilendirir. Seçilen belediye başkanı da bu şehirden gitmez. Burada bizimle aynı havayı solur. Ben dikkate alınmayan bir Erzurumlu ve Sivil Toplum Kuruluşu üyesi olarak 'Seçin bu insanları' kararına isyan ediyorum. Tanımadığım ve tanıdığım hiçbir projesi ya da çevre politikası olmayan, derdi hep kendi çıkarları olan insanları seçmek zorunda kalmak istemiyoruz. Biz profesyonel projelerle karşımıza çıkan, bu şehri tanıyan, bu şehre emek vermiş insanları aday olarak görmek istiyoruz. Bu kadar Sivil Toplum Kuruluşu varken, söz bana mı düşer, düştü işte. Çünkü bu şehrin üzerine ölü toprağı serpmişler." 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner13

banner7