banner7

banner8

Erzurum'a Hemşinli Belediye Başkan Adayı

29 Kasım 2013 Cuma 17:31
Bu haber 1750 kez okundu

Ak Parti'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Rize Hemşin kökenli Mehmet Sekmen'i göstereceği yönündeki iddialar kentte 'sessizce' karşılanırken, ilk tepki TEMA Vakfı Erzurum Temsilcisi Işıl Bedirhanoğlu'ndan geldi.

Erzurum'a Hemşinli Belediye Başkan Adayı
 Ak Parti'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Rize Hemşin kökenli Mehmet Sekmen'i göstereceği yönündeki iddialar kentte 'sessizce' karşılanırken, ilk tepki TEMA Vakfı Erzurum Temsilcisi Işıl Bedirhanoğlu'ndan geldi. Yazılı bir açıklama yapan Bedirhanoğlu, "Dikkate alınmayan bir STK'lı ve Erzurumlu olarak 'Seçin bu insanları' kararına isyan ediyorum" dedi.
 
İstanbul Kartal eski Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in Ak Parti'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceği yönündeki güçlü iddialara ilk tepki TEMA Vakfı İl Temsilcisi'nden geldi. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki Salı günü yapılacak olan partisinin grup toplantısında adayı açıklaması beklenirken, yazılı bir açıklama yapan Bedirhanoğlu, Erzurum'da 'SEÇİN' heyecansızlığına itirazım var" dedi. 14 yıldır TEMA Vakfı'nın etkin bir üyesi ve son 6 yıldır da temsilcilik yaptığını anımsatan Bedirhanoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
 
"BU ŞEHRİN ÜZERİNE ÖLÜ TOPRAĞI SERPMİŞLER"
 
"İlk defa seçim öncesi bu kadar enteresan bir sessizlik var bu şehirde. Önceden birçok partinin Genel Başkanı ya da Genel Başkan Yardımcısı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine adaylarla ilgili fikirlerini sorardı. Milletvekili seçimleriyle ilgili olarak hiçbir zaman yorum yapmadım, Ancak belediye hizmet işidir. Bu hizmette özellikle o şehirde yaşayan insanları ilgilendirir. Seçilen belediye başkanı da bu şehirden gitmez. Burada bizimle aynı havayı solur. Ben dikkate alınmayan bir Erzurumlu ve Sivil Toplum Kuruluşu üyesi olarak 'Seçin bu insanları' kararına isyan ediyorum. Tanımadığım ve tanıdığım hiçbir projesi ya da çevre politikası olmayan, derdi hep kendi çıkarları olan insanları seçmek zorunda kalmak istemiyoruz. Biz profesyonel projelerle karşımıza çıkan, bu şehri tanıyan, bu şehre emek vermiş insanları aday olarak görmek istiyoruz. Bu kadar Sivil Toplum Kuruluşu varken, söz bana mı düşer, düştü işte. Çünkü bu şehrin üzerine ölü toprağı serpmişler." 

Anahtar Kelimeler
banner17

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cardia 2 yıl önce yorumlandı

Tortum ve ispir in yarısı hemşinlidir . Narman ve Oltu da 3 er köy ,Erzurum ova köylerinde de çok sayıda hemşinli bulunur Erzurum u bilmeyenlere duyurulur

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Alı kemal bergel 2 yıl önce yorumlandı

TEMA bı sıvıl toplum orgudulugun den cıktı sıyasalaşma cızgısınde rotasını cızmıs durum da erzurum TEMA ıl temsılcısı acıklamaları TEMA nın yenı rotasını yetrlı bır kanıt

0 Kişi beğendi.