banner7

banner8

Rize'de işe yerleştirilenler, işten kaçıyor!

29 Mayıs 2012 Salı 19:00
Bu haber 648 kez okundu

İŞKUR Rize İl Müdürü Hasan Kiraz Rize’de işe yerleştirilenlerden yüzde 30’unun işi beğenmeyerek ayrıldığını söyledi.

Rize'de işe yerleştirilenler, işten kaçıyor!
 MUSTAFA BAYRAK

İŞKUR Rize İl Müdürü Hasan Kiraz Rize’de istihdamı artırıcı projeler ürettiklerini, buna rağmen işe yerleştirilenlerden yüzde 30’unun işi beğenmeyerek ayrıldığını söyledi.

Kiraz, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneğinde yaptığı basın toplantısında istihdam ortamı ve kaliteli istihdam için projeler ürettiklerini söyleyerek, “İŞKUR’un kampanya otobüsü 30–31 Mayıs tarihlerinde Rize Cumhuriyet meydanında olacak. Halkımızın, vatandaşlarımıza Koçluk yapacak olan otobüse ilgi göstermelerini bekliyoruz. 2 gün Rize’de kalacak olan otobüs ile birlikte Genel Müdürümüz Nusret Yazıcı da Rize’de olacak. Otobüste 12–13 personel, halkımızın istihdama yönelik kayıtlarını yapıp onlara yardımcı olacak” dedi.

Hasan Kiraz, Şubat ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in Rize’ye gelmesinin ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Rize Milletvekili Hasan Karal’ın destekleri ile 2 bin 332 kişinin istihdam edildiğini söyleyerek, “Maalesef iş beğenmeyen hemşerilerimiz var. İş bulup işten ayrılanlar var. Onların yerine yedekteki insanlarımızı işe yerleştiriyoruz. Rizeliyi meslek sahibi etmek istiyoruz. Mesleği olmayanlara meslek kursları açıyoruz.” diye konuştu.

Kiraz Genç girişimcilere yönelik çalışmalar yapıldığını da söyleyerek, “Meslek edindirme kurslarına katılım oluyor. Amacımız mesleksiz insanlarımızı meslek sahibi etmektir. 19 başlık altında kurslar açtık. Şu an kasiyer ve pazarlama kursları devam ediyor. Geçmişte Rize Bezi kurslarımıza ilgi fazlaydı. İstihdamı garantili kurslarımız var. Şu ana kadar yaptığımız kurslardan 511 kişi istihdam edildi.” dedi.

İnsanlara göre iş yaptıklarını söyleyen Hasan Kiraz “Şu an Rize’de kayıtları devam eden 100 kişi ve Ardeşen’de de 50 kişi alacağımız girişimcilik kursu var. Vatandaşlarımızın ilgi göstermesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
banner17

Yorum Gönder